مقالات

توالت فرنگی یا وال هنگ کدام انتخاب شماست

توالت فرنگی یا وال هنگ

هر خانه ای نیاز به توالت دارد. جزء شیک ترین اقلام نیست، اما هیچ حمامی بدون آن کامل نمی شود. بسیاری از مردم هنگام طراحی حمام خود از توالت غافل می شوند، اما امروزه توالت ها در سبک ها و اشکال مختلفی هستند. بنابراین، ارزش این را دارد که زمان بگذارید و در نظر بگیرید که کدام یک در حمام شما بهتر عمل می کند. یکی از اولین سوالاتی که باید بپرسید این است که آیا وال هنگ می خواهید یا توالت فرنگی. این راهنما به شما کمک می کند تا با نگاه کردن به مزایا و معایب هر نوع توالت، تصمیم بگیرید.

ظاهر
وال هنگ با مخزن روی دیوار نصب می شود که فقط کاسه آن بیرون زده است. یک توالت فرنگی استاندارد دارای طراحی کلاسیک کاسه و مخزن است که مخزن به وضوح قابل مشاهده است و کاسه به کف متصل می شود.

توالت های دیواری مدرن تر و مینیمال هستند و فضای کمتری را در حمام اشغال می کنند و زیبایی تمیز و مطبوعی به آن می بخشند. آنها به طور کلی بیشتر طراحی محور در نظر گرفته می شوند، در حالی که توالت های روی زمین سنتی تر هستند.

اگر می خواهید ظاهری مدرن داشته باشید، وال هنگ انتخابی عالی است. با این حال، بسیاری از توالت های یک تکه که روی زمین نصب می شوند، طرح های درجه یک نیز دارند.

صرفه جویی در فضا
مزیت اصلی وال هنگ میزان فضایی است که می توانید ذخیره کنید. از نظر فنی، آنها بزرگتر یا کوچکتر از توالت های فرنگی نیستند، اما از آنجایی که مخزن روی دیوار نصب می شود، طراحی کارآمدتری دارند. از آنجایی که فضای کمتری را اشغال می‌کنند، فضای بیشتری برای نصب وسایل دیگر مانند سینک و یا قفسه حوله آزاد می‌کند.

در حمام های کوچک مخصوصاً، نصب توالت های فرنگی روی زمین به گونه ای که الزامات ساختمان را برآورده می کند، دشوار است. حداقل 24 اینچ فضای خالی در جلوی توالت را توصیه می شود و اکثر مدل ها حداقل 30 اینچ فضای آزاد از مرکز توالت تا هر وسیله دیگری را می طلبند.

با وال هنگ، می توانید تا 10 اینچ در مقایسه با مدل های روی زمین صرفه جویی کنید، به سادگی با قرار دادن مخزن در دیوار. علاوه بر این کاسه را می توان در ارتفاعات مختلف، در هر نقطه از 15 تا 19 اینچ از زمین قرار داد، که فضای بیشتری را در زیر کاسه آزاد می کند و به زیبایی بیشتر در حمام شما می افزاید.

ارتفاع
در توالت فرنگی، شما باید ارتفاع ثابت مدل انتخابی خود را بپذیرید و با توجه به شکل و طرح توالت نمی توانید تنظیماتی را انجام دهید. اما، وقتی صحبت از توالت های وال هنگی به میان می آید، می توان آن ها را در ارتفاعات مختلفی از 15 تا 19 اینچ از سطح زمین نصب کرد. پانزده اینچ استاندارد در نظر گرفته می شود، اما افراد مسن و ناتوان ممکن است صندلی نصب شده کمی بالاتر را ترجیح دهند، که نشستن روی آن راحت تر است.

نصب و راه اندازی
نصب یکی از موضوعاتی است که در آن توالت فرنگی به نوع وال هنگی آن مزیت دارد. زیرا نصب توالت های فرنگی راحت تر از توالت های وال هنگی است. این بیشتر به این دلیل است که با یک توالت دیواری، مخزن باید در دیوار نصب شود. این کار به طور کلی تخصصی تر است و به لوله کشی پیچیده تری نیاز دارد.

نصب برای مدل های وال هنگی هزینه بیشتری دارد زیرا بخشی از دیوار باید برداشته و تقویت شود. در هر صورت، اگر انتخاب شما یک توالت وال هنگی است، بهتر است از یک متخصص برای نصب کمک بگیرید.

هزینه ها
یکی از معایب توالت های وال هنگی این است که هم از نظر هزینه مواد و هم از نظر هزینه نصب گران تر هستند. اغلب، ممکن است صندلی ها و مخازن آن ها به طور جداگانه  فروخته شوند که می تواند قیمت کلی را افزایش دهد.

از آنجایی که توالت های وال هنگی دارای تنوع بیشتری در شکل و طراحی خود هستند، محدوده قیمت می تواند بسیار بالا باشد.

برای نصب، یک توالت وال هنگی معمولاً به نیروی کار بیشتری نیاز دارید که منجر به هزینه ی بیشتری یرای شما خواهد شد.

تمیز کردن
تمیز کردن توالت های دیواری به دو دلیل آسان تر است. اول، آنها کف را لمس نمی کنند و تمیز کردن فضای زیر آن ها بسیار آسان تر است. از آنجایی که مخزن در دیوار است و شما فقط یک قطعه اصلی (کاسه) برای تمیز کردن دارید، گوشه ها و شکاف های کمتری برای ایجاد گرد و غبار و کثیفی وجود دارد.

توالت های فرنگی دارای سطح بیشتری هستند که باید تمیز شوند و طرح های کلاسیک دو تکه دارای فضاهای کمی هستند که گرد و خاک و گرد و غبار در آن جمع می شود، مانند فضای بین کاسه و مخزن.

تعمیرات
هنگامی که صحبت از تعمیرات به میان می آید، توالت های وال هنگی معمولا وقت گیرتر هستند و تعمیر آنها دشوار تر است زیرا مخزن روی دیوار است و دسترسی را دشوارتر می کند. با این حال، برخی از مدل ها دارای پنل های دسترسی هستند که به تعمیرکاران اجازه می دهد تا بدون نیاز به خراب کردن دیوار به مخزن بروند. در بیشتر موارد، تعمیر توالت های فرنگی ساده تر است، زیرا تمام قسمت ها دسترسی آسانی دارند.

سر و صدا
اگر صدای بلند سیفون توالت چیزی است که شما را آزار می دهد، توالت وال هنگی ممکن است انتخاب خوبی باشد. از آنجایی که مخزن روی دیوار است، صدای پر شدن مجدد آن پس از هر بار شستشو بسیار آرام تر است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *